Denna annons är inte tillgänglig!
Stockholm – vår huvudstad med miljoner drömmar, förväntningar och ambitioner. Vi jobbar för alla som lever här idag och i framtiden. Nu söker vi dig som vill tänka stort, nytt och annorlunda med oss – för stockholmarna.
Sjöängsskolan är belägen i Örby slott/Liseberg i Älvsjö. Skolan ligger bra till avseende kommunikationer - det är nära både till Älvsjö station och Gullmarsplan. Vi är en F-9 skola med drygt 800 elever. Ett signum för skolan är den kompetenta personalgruppen med en hög andel legitimerade lärare och ett starkt och samarbetsinriktat kollegium. Vi är, som skola, i ständig utveckling. Vi tror på ett långsiktigt och systematiskt utvecklingsarbete . Vi har tillgänglig lärmiljö i fokus arbetar språk- och kunskapsutvecklande och med en ökad digitalisering. Läs mer på http://www.sjoangsskolan.stockholm.se/
Arbeta och ansvara för klass tillsammans med förskollärare och fritidspersonal. Ingå i arbetslag och samarbeta med kollegor.
Utbildning.
Anställningsform | Särskild visstidsanställning |
---|---|
Anställningen avslutas | 2021-06-17 |
Anställningens omfattning | Heltid |
Tillträde | 2021-01-25 |
Löneform | Månadslön |
Antal lediga befattningar | 1 |
Sysselsättningsgrad | 100 |
Ort | Örby slott/Liseberg |
Län | Stockholms län |
Land | Sverige |
Referensnummer | 2020/5024 |
Kontakt |
|
Publicerat | 2020-11-10 |
Sista ansökningsdag | 2020-11-24 |